BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
BİLİŞİM KULÜBÜ

ETKİNLİKLERİMİZ

Yüklenen görsel

Tech Summit

Boğaziçi TechSummit, gala yemeği, paneller, seminerler, şirket gezileri ve hackathonlar ile bireylerin kendilerine bilişim, teknoloji ve kariyer alanlarında pek çok bilgi ve deneyim katabileceği, yeni bir bakış açısına sahip olabileceği üç gün süren bir teknoloji zirvesidir.

Yüklenen görsel

BBÖ

Bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren kişi, kurum ve kuruluşların ‘en’ iyilerinin üniversitemiz öğrencileri, halk ve çeşitli bilişim kulüplerinin katıldığı bir oylama ile belirlendiği, her yıl gerçekleştirilen bir ödül törenidir.

Yüklenen görsel

Tag Nıght

Her yıl farklı konseptler edinen, bu sene 16.sının gerçekleşeceği, retro ve modern teknolojinin bir araya geldiği, hem eğlencenin kesintisiz devam ettiği, hem de programlama, dijital platform kullanımı gibi konularda çeşitli workshopların düzenlendiği, ödüllü yarışmalara ev sahipliği eden, 24 saat süren kulüp içi etkinliğimizdir.

Yüklenen görsel

P&R Days

Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Fuarı, öğrencileri iş dünyasına hazırlamayı amaç edinen, öğrencilerin iş ve staj imkanları hakkında detaylı bilgi edinip başvuru yapabilecekleri, kendilerine uygun sektör ya da departman seçmelerine ve iş dünyasına diğer rakiplerinden önde başlamalarına yardımcı olacak donanımı elde edebilecekleri; uzman kişiler ve firma yetkilileriyle buluşturan bir kariyer etkinliğidir.

Yüklenen görsel

E-Founder

Compec ve Büyak ortaklığında düzenlen girişimciliğe ilgi duyan yaklaşık 400 kişinin katılım gösterdiği bir internet girişimciliği yarışması ve zirvesidir. Girişimciliğe ilgi duyan kişilerin zirveye katılarak ekosisteme dahil olabilecekleri, belli bir seviyede projesi olanların ise yarışmaya katılarak projelerini ileri seviyelere taşıyabilecekleri bir girişimcilik etkinliğidir. Etkinlik 3 ay süren bir yarışma süreciyle başlamakta ve Nevzat Aydın, Hasan Aslanoba gibi isimlerin jüri koltuğunda yer aldığı bir finalle sonuçlanmaktadır. Aynı zamanda zirve gününde girişimcilik, yatırımcı vb konulu paneller yer almaktadır.

Yüklenen görsel

Hackathonlar

IBM, Comodo , ESET, InventAnalytics gibi teknoloji şirketlerinin sponsorluğunda düzenlenen hackathonlar öğrencilerin yazılım bilgilerini ve yaratıcılıklarını test edebilecekleri , probleme yönelik çözüm üretme sürecini 24 saat boyunca deneyimleyebilecekleri bir ortam oluştururken şirketlerin kendilerini tanıtabilmeleri, yetenekli yazılımcıları keşfedebilmesi için de bir fırsat sağlar. 24 saat süren etkinlik , jüri değerlendirmesi ve dereceye giren takımlara ödüllerin verilmesiyle son bulur.

Yüklenen görsel

Eğitimler

Kulübümüz dönem içerisinde ve yazları düzenlediği çeşitli sertifikalı teknik eğitimlerle, çok sayıda kişiye ulaşıyor. Android, iOS, Web teknolojileri, Unity, çeşitli programlama dilleri, çocuklar için programlama eğitim gibi geniş bir repertuarı olan Compec Academy, verdiği eğitimlerle hem gençlerin ve çocukların hem de sektör çalışanlarının kendini geliştirmesine yardımcı oluyor. Ayrıca sponsorların isteğiyle spesifik konularda da düzenleyebildiğimiz eğitimlerimiz, sponsorlar şirketlere; – Yeni teknolojilerinin tanıtımını yapmak ve hedef kitleyi eğiterek bunu kullanabilir hale getirmek, – Toplumsal fayda ile marka değerini artırmak, gibi önemli olanaklar sunuyor.

Hakkımızda

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü(1994); bilgisayar bilimleri, bilgisayar donanımı, yazılım, bilişim ve internet teknolojileri alanlarında çalışma gösteren; öğrencileri bilişim ve teknoloji dünyasında daha donanımlı ve yetkin bireyler haline getirmeyi hedefleyen; öğrencilerin gerek akademik, gerekse iş dünyasında bir adım önde olması amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten bir kariyer kulübüdür.

Kulübümüz bünyesinde pek çok bölümden öğrenci barındıran, ve tüm öğrencilerin kendilerine kolayca yer edinebileceği bir kulüp olup; bilişim ve teknoloji ile yakından ilgilenen, yeni arkadaşlar edinmenin yanında kendisini geliştirme fırsatı elde etmek isteyen herkes için faliyet gösteren bir kulüptür.

Sene içerisinde gerek kulüp içinde gerekse dışa açık olarak gerçekleştirilen tüm organizasyonlarımızda üyelerimiz birbiri ile kaynaşma, organizasyonların hazırlanma aşamasında yer alarak sorumluluk bilincini arttırma ve etkinliklerimizde yer alan şirket yöneticileri ve konuşmacılarla birebir tanışıp, alan seçimi konusunda fikir edinme be akıllarındaki soru işaretlerine cevap bulma imkanına sahip olurlar. Tüm bu özelliklerinin yanısıra Compec, üyeleri ile büyük bir aile olup, sizleri de bu aileye dahil olmaya davet ediyor...

  • Eğitimler

    Kulübümüz, okulumuz öğrencilerine kendilerini geliştirebilmeleri amacı ile C, Web, Java, Excel, Android Uygulama Geliştirme, iOS Uygulama Geliştirme, Wordpress, Photoshop gibi çeşitli konularda eğitim imkanı sunmaktadır.

  • Workshop

    Workshoplarımız, öğrencilerimizin hem en çok ihtiyaç duyduğu konularda gerçekleştirdiğimiz uygulamalı eğitimlerdir.Daha önce düzenlediğimiz workshoplardan örnekler: Web Tasarım, Unity, Django Web Framework, Microsoft-IoT, Pİxelsoft- Veritabanı Dizaynı ve SQL.

  • Şirket Gezileri ve İşbirliği

    Şirket Gezileri, öğrencilerimizin iş hayatına atılmadan önce; şirketlerin çalışma prensiplerini, çalışma ortamlarını ve yaptıkları çalışmaları canlı olarak görüp, deneyimleyebilecekleri, şirketler hakkında bilgi edinebilecekleri etkinliğimizdir.

yönetim kurulumuz

Yüklenen görsel

Ahmet Sevim

Başkan

Mert Gökçe

Başkan Yardımcısı
Yüklenen görsel

Esra Bircan

Genel Sekreter
Yüklenen görsel

Onur Can Erdem

Finans ve Kurumsal İletişim Direktörü
Yüklenen görsel

Bekir Aksoy

Arge Direktörü
Yüklenen görsel

Kaan Ünlü

Koordinasyon Direktörü
Yüklenen görsel

Ahmet Fatih Özkul

Organizasyon Direktörü
Yüklenen görsel

Gizem Akın

İç İletişim Direktörü

alt kurullarımız

Temasa geçin